Bliskość Boga…

Noc się posunęła, a przybliżył się dzień. Odrzućmy więc uczynki ciemności, a przyobleczmy się w zbroję światła (…). Przyobleczcie się w Pana Jezusa Chrystusa i nie troszczcie się zbytnio o ciało, dogadzając żądzom (Rz 13,11-14).

Tak naprawdę to nie od mojego chcę czy nie chcę zależy, czy Jezus do nas przyjdzie czy też nie. On na pewno przyjdzie. My możemy tylko zdecydować, gdzie nas może znaleźć. Z niedzielnej Ewangelii wynika, że stale trzeba się z tym liczyć…

czytaj dalej…


Kto jest królem twojego życia?

Bracia: Dziękujcie Ojcu, który was uzdolnił do uczestnictwa w dziale świętych w światłości. On uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów.
(Kol 1,12-20)

Chrystus Król. Zastanawiałeś się kiedyś tak na poważnie, co dla ciebie znaczą te słowa? Tak osobiście. Tu i teraz. Dzisiaj. W twojej konkretnej sytuacji życiowej. W świecie, który ciebie otacza i w tej rzeczywistości, z którą musisz się zmagać na co dzień. Co jawi się w twoim sercu, twojej głowie, kiedy słyszysz takie określenie: Chrystus Król.

czytaj dalej…


Misja jest jedna…

Cura Brochero

Zastanawiałem się, w jaki sposób, mieszkając już w Rzymie, kontynuować prowadzenie strony, która w całości poświęcona była Panamie i zamilkła wraz zakończeniem Światowych Dni Młodzieży, czyli prawie rok temu? Przez tak długi czas na stronie nic się nie działo, a mimo to każdego dnia ktoś na nią zaglądał. Bardzo Wam za to dziękuję. Wczoraj na liczniku wskoczyła symboliczna liczba: 50 tysięcy odsłon. Dla mnie to radość wielka i znak, że trzeba zacząć nowy etap misji. Wprawdzie już nie z Panamy, ale z Rzymu. Pomysł jak pogodzić Panamę z Rzymem pojawił się sam, chociaż szedł nieco okrężną drogą.

czytaj dalej…