Posted on

Kiedyś, wspólnie z ekipą z Polski, ktora byla odpowiedzialna za przygotowanie wyjazdu polskiej mlodziezy na ŚDM w Panamie , podróżowałem i zbierałem informacje oraz pomysły na to, jak zachęcić Polaków, by już teraz rozpoczęli przygotowania do panamskiej wyprawy z papieżem Franciszkiem.

W pierwszych dniach pobytu zatrzymaliśmy się w stolicy, gdzie spotkaliśmy się z gospodarzami ŚDM, czyli arcybiskupem Jose Domingo Ulloa Mendieta, ks. Romulo Aguila oraz pracownikami kurii archidiecezjalnej. Przyjął nas także nuncjusz apostolski, a w większości spotkań towarzyszył nam Victor Chang – sekretarz wykonawczy komitetu organizacyjnego spotkania.

Spotkaliśmy się również z młodymi ludźmi, którzy ze łzami w oczach opowiadali o serdecznym przyjęciu i deszczu łask, jakich doświadczyli podczas ŚDM w Polsce oraz z rodzinami, które już teraz oczekują na pielgrzymów w Panamie.

W Chitre spotkaliśmy się z młodzieżą przygotowującą doroczne spotkanie młodych, a także z ss. Terezjankami – jedynym zgromadzeniem zakonnym powstałym w Panamie.

Wkrótce ruszamy do Bocas. Ciekawe, co Pan Bóg nam tam podaruje.

« z 2 »