Owoc współpracy

Albowiem postanowił Bóg zniżyć każdą górę wysoką, pagórki odwieczne, doły zasypać do zrównania z ziemią, aby bezpiecznie mógł kroczyć Izrael w chwale Pana.(Ba 5,7)

(…) aby miłość wasza doskonaliła się coraz bardziej i bardziej w głębszym poznaniu i wszelkim wyczuciu dla oceny tego, co lepsze, abyście byli czyści i bez zarzutu na dzień Chrystusa.(Flp 1,9)

Każda dolina niech będzie wypełniona, każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte niech staną się prostymi, a wyboiste drogami gładkimi. I wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.(Łk 3,1-6)

Wszyscy jesteśmy ludźmi w drodze. Czytając dzisiejsze Słowo, można by pomyśleć, że Pan Bóg, poprzez proroków, stawia nam na tej drodze znak ostrzegawczy: „Uwaga, roboty drogowe”. Naprawiamy drogę, zasypujemy doły, wyrównujemy nawierzchnię…

czytaj dalej…


Adwent – nabierzcie ducha

Nabierzcie ducha i podnieście głowy… (Łk 21,28)

Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka(Łk 21,34)

Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie…(Łk 21,34)

Dzisiaj możemy zacząć nowe życie. Na czym ma ono polegać?

Początek adwentu to dobry moment, aby wreszcie zwolnić, zatrzymać się, rozejrzeć. Popatrzeć w przeszłość i przyszłość. Zdać sobie sprawę ze swojego aktualnego położenia. Kim jestem? Gdzie jestem? Dokąd tak naprawdę codziennie się śpieszę? Gdzie jest cel mojej drogi? Warto ustalić takie „duchowe współrzędne”. Ewangelia chce i może nam w tym pomóc. Jezus mówi do apostołów: Uważajcie na siebie (Łk 21,34)

czytaj dalej…