Wartość wiary

Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa. On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei. (…) Radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku z powodu różnorodnych doświadczeń. Przez to wartość waszej wiary okaże się o wiele cenniejsza od zniszczalnego złota, które przecież próbuje się w ogniu… (1 P 1,3,6-7)

Gdyby ktoś przyszedł i powiedział ci, że spłaci dzisiaj twój kredyt, który zaciągnąłeś w banku na nowe mieszkanie i będziesz borykał się z jego spłatą przez trzydzieści lat. Jak bardzo byś się ucieszył? Czy nie opowiadałbyś wszystkim dookoła o tym człowieku i o całym wydarzeniu?

czytaj dalej…


Boże Miłosierdzie w Las Tablas

Wybrałem się nad drugi brzeg Panamy. Do Pacyfiku parę kilometrów. Żar leje się prosto z nieba. Jest pięknie. Ludzie o wielkiej tradycji i głębokiej wierze. Kochają tutaj bardzo Jezusa Miłosiernego. W Bocas jest podobnie. Zresztą sami zobaczcie. 🙂


Posłany…

A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane. (…) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli(J 20, 21-23, 26, 29)

Jak Ojciec posłał Jezusa, a On był posłuszny Jego woli, tak teraz Jezus Zmartwychwstały staje przed tobą i chce posłać ciebie. Nie patrzy na to, że nieraz Go zawiodłeś, nie czyni ci wyrzutów, że byłeś słaby i nie przetrwałeś czasu próby jak Szymon, czy nie uwierzyłeś jak Tomasz.  Co więcej. Nie posyła cię z pustymi rękoma. Daje ci swojego Ducha. Ducha mocy miłości i trzeźwego myślenia…

czytaj dalej…


Idźcie…

Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu. (Kol 3, 1-3)

Zmartwychwstał. Nasze grzechy nie zdołały Go zabić ani też odłączyć nas od Boga. Jego miłość jest silniejsza od śmierci. Chrystus powstał z martwych. Teraz i my możemy jeść i pić razem z Nim. Tak jak Apostołowie, kiedy powrócił do nich żywy. Możemy z Nim być. Bezpośrednio. Świętować Wielkanoc. Bycie razem…

czytaj dalej…


Gdybyś tu był…

Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów (…) Ja jestem Pan.  Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli… (Ez 37,12-14)

Był pewien chory, Łazarz z Betanii… (J 11, 1)

Niekiedy pojawiają się w naszym życiu takie – dłuższe lub krótsze – chwile, gdy jesteśmy jak, spoczywający od czterech dni w grobie, Łazarz. Nasz zapach bynajmniej nie przypomina fiołków… Grzech cuchnie – jak rozkładające się ciało Łazarza. A my żyjemy, udając niekiedy przed sobą, że jest nam w tym grobie dobrze….

czytaj dalej…